Виховна робота

Виховна діяльність навчального закладу спрямована на реалізацію Закону України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Конституцію  України, загальної Декларації прав людини, Декларації прав дитини, Конвенції про права дитини, Всесвітьої  декларації  про забезпечення  виживання, захисту і розвитку дітей, Національної доктрини розвитку освіти, Конвенції  виховання  дітей  та молоді  в національній  системі  освіти,  Положення  про загальноосвітній навчальний заклад, Указу Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні», інших нормативних документів. У своїй роботі адміністрація та педагогічний колектив керуються Статутом школи, концепцією розвитку освітнього закладу, правилами внутрішнього розпорядку, Правилами для учнів. Учні ознайомлені з нормативною базою, на достатньому рівні сформована національна свідомість, любов до рідної землі, виховання поваги до батьків, до культури українського народу, звичаїв та традицій.

У зв'язку зі збільшенням асоціальних явищ серед неповнолітніх, а саме: зростання дитячої злочинності  та придбання  шкідливих звичок (паління,  вживання алкоголю та наркотичних  речовин)- профілактично-корекційна робота є основним напрямком виховної роботи закладу. Умовою успішного виховання є його системність,  що передбачає наявність різних рівнів профілактичної роботи: первинний, вторинний, проти рецидивний.

Первинна профілактика:

-  рання діагностика;

-  щоденний контроль за відвідуванням учнями занять в школі;

-  робота з класними керівниками (щодо  попередження пропусків  занять  учнями

облікових категорій);

-  просвітницька робота з учнями (виховні години, зустрічі з лікарями-спеціалістами,

декади та місячники з правової тематики).

Вторинна профілактика:

-  співпраця з районною ССД, КМСД;

-  робота шкільної Ради з профілактики; індивідуальна робота з обліковими учнями;

-  робота шкільного Наркопосту.

Протирецидивна профілактика:

-  облік учнів «групи ризику»; облік сімей, батьки яких ухиляються від виховання;

-  закріплення наставників за обліковцями;

-  залучення учнів до гурткової зайнятості;

-  індивідуальна робота з обліковими учнями та сім'ями.

Дана  робота  починається  у  вересні навчального  року  з  місячника  вивчення умов перебування та виховання дітей в  сім'ях,  коли класними керівниками складаються соціальні паспорти класів, акти обстеження матеріально-побутових умов проживання неповнолітніх, соціальним педагогом - соціальний паспорт школи, оновлюється банк даних  на дітей та їх родини, які опинилися у складних життєвих умовах. Маємо можливість порівняти ці дані за останні два роки.

Навчальні  роки

2011-2012

Учні «групи ризику»

10

7

Сім’ї, що опинилися в складних життєвих умовах

2

Функціонально-неспроможні родини

4

Учні, схильні до паління

15

11

Учні, схильні до вживання наркотичних речовин

Учні, схильні до вживання алкогольних напоїв

4

1

Особливо   зазначимо,   що учні «групи ризику»  виховуються у функціонально-неспроможних сім'ях,  і  навпаки:  функціонально- неспроможні родини мають  дітей девіантної поведінки. Зазначимо, що проблеми  різного  характеру  в родинах несприятливо впливають на розвиток та соціалізацію дітей, що веде   до   загострення   проблем соціальних та особистісних.

Розглянувши склад учнів «групи ризику» 2009-2010 н. р., маємо наступні дані:

-  учні, що скоїли правопорушення, - немає;

-  учні, схильні до пропусків занять, - 1;

-  учні, схильні до правопорушень, - 1;

-  злісні порушники дисципліни - 3,

- діти з нестійкою психікою - 2.

За учнями, схильними  до  асоціальних  проявів, закріплено вчителів-наставників  та складено план психокорекційної роботи.

Протягом навчального року в нашому закладі проводиться наступна  профілактична робота:

- засідання Ради профілактики та комісії Наркопосту - один раз на місяць;

- індивідуальний облік дітей та родин облікових категорій;

- контроль за відвідуванням занять учнями школи   «Сигнальний Журнал»;

- участь в районних профілактичних заходах («Тиждень профілактики шкідливих звичок», соціальна кампанія «Разом до здоров'я»);

- тренінгові  заняття за програмами «Рівний-рівному»,  «Школа проти СНІДу»;

- інформаційні зустрічі учнів старших класів зі спеціалістами ЦСССМ;  лікарем-наркологом   Павлоградського району   та  представником  Павлоградського Центру зайнятості;

- інтерактивні заняття працівників благодійної організації фонду «Горіння»;

- перегляд та обговорення відеофільмів під час виховних годин (за програмою «Здоровий мікроклімат в школі» та ін..).

Тісною є співпраця  педагогічного  колективу  зі Службою у справах дітей Павлоградського району; кримінальною міліцією у справах дітей.

У школі в наявності:

План профілактичної роботи щодо попередження правопорушень.

План роботи Наркопосту на поточний рік.

План роботи з неблагополучними сім'ями.

План роботи Ради профілактики.

План спільних дій з КМСД.

План спільних дій з ССД.

Видано накази з профілактичної роботи:

«Про створення Ради профілактики»;

«Про заборону тютюнопаління у школі»;

«Про організацію Наркологічного поста»;

«Про організацію роботи щодо профілактики правопорушень і злочинів серед учнів школи»;

«Про роботу з підлітками, що потребують особливої педагогічної уваги»;

«Про запобігання насильству над дітьми»;

«Про  посилення  профілактичної роботи  щодо  запобігання   вживання  тютюну, алкогольних та слабоалкогольних напоїв».

Адміністрацією школи, класними керівниками, психолом проводяться анкетування учнів та батьків  з  метою   вивчення їх  запитів,  здійснюється  моніторинг  сформованості громадянських, морально-духовних, інших якостей особистості, здійснюється контроль за дотриманням Статуту школи.